yazarolmayageldim

Durum: 429 - 0 - 0 - 0 - 03.05.2021 15:46

Puan: 1716 -

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 22

uyap toplu takip açma

alacaklının borçludan alacağını almak için icra müdürlüğünde başlattığı işlemin hukuki adıdır.
icra hukuku, hukuk sektörünün mutfağı olarak geçer. hangi davayı kazanırsanız kazanın icra dairelerine uğramadan tahsil etmeniz mümkün değil.bu sebeple bu alanda işlerin toplu bir şekilde yapılabilmesi için hukuk büroları geliştirilmiş icra yazılımlarını kullanmaktadırlar.

uyap kâtibim; avukatların elektronik imza ile uyap avukat portalına bağlanarak, icra takipleri için gerekli işlemleri tek tek veya toplu olarak yapabileceği, bağımsız olarak çalışabilen, sha yazılım tarafından üretilmiş bir uyap iletişim yazılımıdır.

takip dosyalarında tek tek veya toplu olarak;

e.takip açabilir,
vekâlet pulu ödeyebilir,
toplu icra takip açma programı - ilamsız mts+icra takip açılışı,
mts takip işlemlerini sorunsuz yapabilirsiniz,
toplu tebligat gönderebilir ve tebligat sonuçlarını sorgulayabilirsiniz,
abonelikten kaynaklı tüm alacakları merkezi takip sisteminden sorunsuzca açabilirsiniz,
ödeme sorgulaması yapıp, para yatan dosyaları listeleyebilir,
masraf, harç ödemesi yapabilir
takip borçluları için mernis’ ten sorgulayabilir,
takip borçluları için iski’ ten sorgulayabilir,
takip borçluları için gelir idaresi başkanlığı adres (gib) sorgusu yapabilir,
takip borçluları için gsm adres sorgusu yapabilir,
takip borçluları için dış işleri yurt dışı adres sorgusu yapabilir,
takip borçluları için sgk sorgusu yapabilir,
takip borçluları için araç (egm) sorgusu yapabilir,
takip borçluları için posta çeki sorgusu yapabilir,
takip borçluları için takbis sorgusu yapabilir,
takip borçluları için sgk haciz sorgusu yapabilir,
takiplerin uyap avukat portalda ki tüm evrakını indirilebilir,
takiplerin safahatını sorgulayabilir,
talimat dosyalarınızdaki safahat bilgilerini gönderebilir, evrakı indirebilir, bu dosyalara masraf ve harç gönderebilirsiniz.

ve dahi birçok işlem gelişen yazılımlar ile yapılmaktadır.

https://shayazilim.com/

bursaspor haberleri

genelde futbol ile alakalı haberler olur içeriğinde. en çok ilgi duyulan spor dalı futbol olduğu için de genellikle futbol severler takip ederler.
içeriklerini örneklendirmek gerekirse şöyle diyebiliriz:
1. lig’in 32. haftasında yarın akşam oynanacak olan bursaspor-istanbulspor maçını ankara bölgesi hakemi serkan tokat yönetecek.
tff 1. lig’in 32. haftasında görev yapacak hakemler belli oldu. bursa büyükşehir belediyesi stadyumu’nda yarın akşam saat 20.30’da oynanacak olan bursaspor-istanbulspor maçını ankara bölgesi hakemi serkan tokat yönetecek. tokat’ın yardımcılıklarını mehmet ali akkor ve kemal mavi yapacak. dördüncü hakem ise ilker yasin avcı olacak.

gibi..

https://www.bursaspordabugun.com/

yapı market

yapımarket ya da inşaat ürünleri mağazası, bu tür mağazalar süpermarket ya da hipermarket görünümünde olsa da süpermarketlerden oldukça farklıdır. süpermarketler; daha çok yiyecek, içecek ve temel gereksinimler satarken yapımarketler daha çok bahçe malzemeleri, inşaat ürünleri, boya, fayans, mermer, yapı kimyasalları, mobilya, nalburiye, alçı, sıva ve ev-hobi ürünleri satar. ancak ıkea gibi bazı yapımarketler yiyecek de satar; hatta o tür yapımarketlerde kafeterya ve bistro bile bulunur. dünyada ve türkiye'de tanınmış bazı yapımarketler şunlardır;

koçtaş
tekzen
götzen
praktiker
batu yapımarket
gibi ...

https://www.batuyapimarket.com/

kedi aksesuarları

kedi (felis sylvestris catus), kedigiller (felidae) familyasından avcı, memeli, evcil, etçil bir hayvandır. insanlar, kedilerin arkadaşlığına ve onların haşarat, yılan ve akrep avlayabilme kabiliyetine önem vermektedir. kediler en az 9.500 yıldır insanlarla birlikte yaşamaktadır.
kediler için evde bir kişisel alan oluşturulmalı, aynı zamanda oyun alanına da sahip olmalıdır.
tırmalama için ünitenizde mutlaka bulunmalı. yanına bir arkadaş olsa her zaman daha iyi olur lakin oyuncak ya da aksesuar da tercih edebilirsiniz. bir de kediler hakkında çokca davranış dili bilgilendirmelerini okuyun, bir kedi sahiplenmeden evvel onun dünyasını tanımak gerekiyor.

https://www.wodoti.com/urun-kategori/kedi/kedi-aksesuarlari/

bursa bölge haberleri

bursalı esnaf ve sporseverlerden oluşan, türkiye şampiyonu unvanına sahip teleferik offroad takımı, bulgaristan’da gerçekleşen ofroad festivali’nden ikincilik ve üçüncülük madalyalarıyla dönerek avrupa’ya damga vurdu.türkiye çapında kazandığı kupalar ve madalyalarla birçok başarıya imza atan teleferik offroad, 16-17-18 nisan tarihlerinde bulgaristan’ın velingrad şehrinde gerçekleşen offroad festivalinde türkiye’yi temsil etti. toplamda 6 ülkeden 100’ün üzerinde sporcunun ve 50 aracın katıldığı offroad şenliklerinde ülkemizi expert modified kategorisinde temsil eden bursa ekibi, 3 günün sonunda ikincilik ve üçüncülük madalyalarına uzandı. ahmet kurt-fuat sarper ikilisi suzuki jimny aracı ile yarışı ikinci olarak bitirirken, şencan özkurt-selim avcı ekibi de suzuki samurai’larıyla podyumda üçüncülük sevinci yaşadı.

https://www.bursaanaliz.com/bursa-bolge

sosyal medya haberleri

sosyal medya, kullanıcısının kendi ürettiği içeriği yayınladığı ve paylaştığı online bir ağdır. sosyal medya birçok kişi ve kurum tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. bu sayede hızlı erişim kolaylaşmakta, kullanıcılar içerikleri, makaleleri, haberleri, düşünceleri, günlük yaşanan olayları, fotoğrafları sosyal medya aracılığı ile görebilmekte görüşlerini yine bu sosyal ağ ile yansıtabilmektedir. günümüz insanının sıkça dillendirdiği sosyal medyayı en kısa şekilde tanımlamak gerekirse akla gelen ilk kavram ‘paylaşmak’ olacaktır. sosyal medya artık hayatımızın bütününü içine aldı, hayatımızın her noktasında yer alıyor ve hayatımızın gündemini belirliyor. sosyal medya kendi başına bir dünyayı temsil ediyor ve her türlü değişikliği, yeniliği haber niteliği taşıyor. büyük bir pazar ve etki alanına sahip medya organı olarak düşünebiliriz.
sosyal medya haberlerine şöyle bir haber örneği verebiliriz:
telegram’dan whatsapp’a karşı büyük güncelleme
whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi sebebiyle büyük yükselişe geçen telegram’dan geçişleri kolaylaştıracak büyük güncelleme geldi.
güncellemeye göre whatsapp yedeğini kolay bir şekilde telegrama aktarabiliyorsunuz. bu özellik sayesinde telegrama geçmek isteyen ama arada kalan kullanıcılar artık yedekleriyle beraber whatsapp’a geçiş yapacak.bu özellik şuanlık sadece ıos kullanıcıları için sunulan özelliğin kısa zaman içinde android kullanıcıları içinde sunulması beklenmekte.
özelliği kullanmak için;
aktarmak istediğiniz sohbete gidin.
sohbeti dışarı aktar deyin.
medyasız / medyayı dahil et seçeneğinden istenilen seçilir.
kaydetme seçeneğinden telegram seçilir
telegramdaki sohbeti seçin ve yüklenmenin bitmesini bekleyin.

https://sosyalmedyadan.com/

tiny house ve tekerlekli ev

mikro evlerdir. bir büyük ev ile küçük ev arasında ki fark, büyük evlerde alabildiğince gereksiz eşyaları alıp saklama kapı olarak kullanırız, küçük yani tiny house evlerde ise sadece ihtiyacımız olan eşyaları alıp kullanırız. modern yaşama uygun , çok marjinal evlerdir.

https://gorgorhouse.com

binance kayıt ol

binance borsası, bitcoin (btc), ethereum (eth), aave (aave), litecoin (ltc) ve çok daha fazla alım-satım yapılabilecek coin ve altcoinleri bünyesinde barındıran dünyanın en güvenilir çin asıllı borsasıdır. binance coin (bnb) adında borsanın kendi coini bulunmaktadır. binance borsası bu unvanını, dijital paraların popülerliğinin tavan yaptığı zamanlarda diğer borsaların sistemleri yetersiz kaldığından üyelik durduruyordu.bu dönemlerde müthiş alt yapı sistemi ile beraber üye alımına hız kesmeden devam eden binance, bu nedenden ötürü bugün dünya’nın en büyük ve en güvenilir coin borsası unvanını almış durumda.

https://www.akinternet.net/binance/binance-nasil-kayit-olunur-ve-nasil-kullanilir/

iptv

ıptv(internet protokolü televizyonu) adından da anlaşılacağı üzere televizyon programcılığının internet protokolü kullanılarak iletilmesidir. daha anlaşılabilir şekilde ıp tv’yi şifreli veya şifresiz kanalların, ıp paketlerine dönüştürülerek internet erişim teknolojileri üzerinden son kullanıcıya yayınlanması şeklinde açıklayabiliriz. yani ıp tv, dizileri ve filmleri uydudan iletmek yerine internet bağlantınız üzerinden gönderir.ilk yayını abd kanalı abc’nin world news now programı olan ıp tv, amerika ve avrupa ülkelerinde 2000’li yılların başlarında kullanılmaya başlanmıştır. ıp tv’nin çalışmaları türk telekom tarafından ülkemizde 2008 yılında başlamıştır. 2 yıllık bir geliştirme sürecinden sonra ise tivibu adıyla kullanıcıların kullanımını sunulmuştur.

https://www.neroviptv.com

izmit evden eve nakliyat

nakliyat:
müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, ev ve ofis eşyalarının bulunduğu yerden istenilen yeni adrese doğru zamanda taşınması için gerekli prosedürleri planlama, uygulama ve kontrol etme sürecidir. daha kısa tabirle eşyalarını bir noktadan başka bir noktaya asansör de kullanarak hasarsız bir şekilde ışınlamalarıdır.

http://www.izmitturnakliyat.com

cloaker

web literatüründe olan cloakingden türemiş bir kelimedir cloaker.
cloaking, arama motorlarında farklı sayfalara yönlendirme olarak nitelendirilebilir. aynı web adresi altında, gerçek ziyaretçiler için örümcek, crawler, veya spider denilen botlar için farklı site hazırlamasına web literatüründe ‘’cloaking’’ denilir. asıl amaç, arama motorlarında üst sırada yer almaktır. botlara daha zengin içerik sağlayan cloaking yazılımları başta google olmak üzere tüm tarayıcılarda yasaklanmıştır.

https://www.cloakan.com/

binance stop limit

dünyada son on yıldır kripto para rüzgarı esiyor. bitcoin güvenli bir liman olmasa da birçok kişinin kısa yoldan zengin olmasını sağladı. bitcoin’in başarısı görülünce “altcoin” diye tabir ettiğimiz yeni kripto paralar çıktı. bu kripto paralara yatırım yapabilmeniz için dünya genelinde birçok borsa bulunuyor. bu borsalardan biri binance’dır. binance’a üye olarak güvenli şekilde coin alıp, satabilirsiniz. her ay 200- 250 tl civarı alıyorum. son yıllarda herkes borsaya yöneldi, sanal paralar en iyi yatırım aracı olarak görülmektedir. borsaya yabancıysanız binance stop limit size bir anlam ifade etmeyecektir. fakat borsada aktif alım satım yapıyorsanız binance stop-limit terimlerine aşinasınız demektir. borsada da kullanılan binance limit vs stop limit şartlı emirlerden biridir. emri verirken tetikleyici bir fiyat belirliyorsunuz. alış için binance’de stop limit emri verirken en düşük satış fiyatı tetikleyici fiyatın üzerine çıktığında alış emri oluşuyor. satış için binance stop limit satış emri verdiğinizde en yüksek alış emri belirlediğiniz tetikleyici fiyatın altına düşerse satış emri oluşuyor. bu yöntem olası bir düşüşlerde kendinizi korumaya almanıza yarıyor.

https://www.kriptoradar.com/binance-stop-limit-nasil-kullanilir/

soğuk hava deposu

soğuk hava depoları veya soğuk odalar, ürünlerin tazeliğini korumak ve raf ömrünü uzatmak amacıyla mekânın soğutma cihazları yardımıyla ideal havanın yaratıldığı dış ortam koşullarından izole edilen alanlardır. soğuk hava deposu veya soğuk oda kullanmanın temel amacı, ürünlerin tazeliğini, dış görünümde bozulma ve bozulma olmadan üretildiği gün kadar uzun süre korumaktır. korunacak ürüne ve muhafaza amacına göre farklı sıcaklık rejimlerinde muhafaza edilir veya depolanır.-5 ° c / + 8 ° c, soğuk hava depoları için en yaygın sıcaklık aralıklarından biridir. bu sıcaklık aralığı genellikle chiller odası olarak tanımlanan + 2 ° c / + 8 ° c'yi kapsar. soğuk odalarda depolanacak ürün tipine göre kritik sıcaklık seviyesi belirlenir ve ayarlanır. chiller odasında taze meyve ve sebzeler, taze et ve kümes hayvanları ürünleri, süt ve süt ürünleri, taze balık ve deniz ürünleri, fırın, tıbbi ilaçlar ve kimyasallar korunur.

https://www.tamgucsogutma.com.tr/

iç giyim

ten ile temas eden, dış kıyafetlerin altına giyilen özel kıyafet çeşitleridir. siz bir külot, atlet, sütyen sanırsınız ama oldukça geniş tanım listesi vardır iç giyimin.
külot:
alt iç çamaşır, temel parçalardan. olmazsa olmazlar listesinin tepesinde.
slip külot: en yaygın olarak kullanılan külot modeli. kalçayı tam olarak sarması ve özellikle pamuklu olanları çokça tercih edilmesiyle ünlü.
brazilian külot: kalçayı slip külotlara kıyasla daha az saran bir kesime sahip olan külot modeli. hatları daha güzel şekilde ortaya çıkaran, çekici bir seçim.
hipster külot: çok kısa bir şort gibi olan, kalçayı konforlu bir şekilde saran ve geniş yan bantlarıyla ve düşük bel kesimiyle günlük kullanımda rahat hissettiren model.
string: kalçayı sarmayan, arka kısmı bir şerit gibi olan külot modeli. ön kısmı ve ağı ise diğer slip külotlar gibi normal şekilde. özellikle vücudu saran elbise ve pantolonlarla giymek için ideal.
sütyen:
göğüsleri dik tutan, destekleyen ve estetik gösteren iç giyimin temel parçalarından. sütyenler de, kadınların temel ihtiyaçları listesinde zirvelerde.
tişört sütyen: en yaygın kullanılan, sütyen deyince akılda canlanan temel model. her kadının dolabında dolgulu ya da dolgusuz bir tişört sütyen mutlaka vardır.
push-up sütyen: fonksiyonel sütyenlerden. göğüsleri dolgun göstermen için tercih edilen, dolgulu modellerden.
lifting sütyen: göğüsleri alt kısmından destekleyip kaldıran sütyen modeli.
push-up sütyenlerle arasında ufak bir fark var. push up sütyenler daha dolgun görünüm verirken, lifting sütyenler göğüs kütlenizi daha iyi göstermeyi hedefler.
toparlayıcı sütyen: büyük göğüsleri kavrayıp sabitlerken, daha dik ve yuvarlak bir görünüm kazanmalarına yardımcı olur. kelimenin tam anlamıyla toparlayıcıdırlar.
minimizer sütyen: göğüsün daha küçük, estetik ve sabit görünmesine yardımcı olan sütyenlerdir.

bundan ayrı kadınlar için adeta bir iç giyim sektörü haline gelmiş fantazi giyim vardır ki onların tanımlarına hiç girmeye gerek yok. kadınlar da zaten görsel üzerinden beğenip, alıyorlar. sıkıcı hayatlarımıza renk katan fantazi giyim, ülkemizden sanılanın aksine oldukça tercih edilen giyim tarzıdır.

https://www.secreticgiyim.com/

mimari proje

yapının kesit, plan, bağlantı detayları; malzemesi, yerleşim planları, içyapısı hakkında mimari ve teknik olarak bilgi veren binanın dış cephesi ve yapının diğer binalarla uyumu hakkında estetik kaygı güden projelere mimari proje denir. işverenin talepleri ve yapının konumlandırılacağı arsa ile ilgili detaylı bilgi sahibi olunduktan sonra arsanın boyutuna göre eskizler çizilir. peşinden kesit ve görünüş çizimleri yapılır. bu çizimler yapılırken çevresel faktörler göz ardı edilmez , çevrenin genel estetiği ve mimari özellikleri dikkate alınır. projeler salt olarak teknik ve sayısal veriler şeklinde ele alınmamalıdır. projeler oluşturulurken ekolojik, ekonomik, sosyal ve kültürel konularda hesaba katılır. bu sayede kamusal ve endüstriyel alanlarda, konut bölgelerinde denge sağlanmış olur ya da var olan düzen korunur. ayrıca oluşturulan denge sayesinde ortaya çıkabilecek sorunlar öngörülebilir hale gelir ve olası sorunlara hızla çözüm üretilir.

http://projeciz.com/

beylikdüzü evden eve nakliyat

beylikdüzü evden eve nakliyat için derin nakliyat firmasının imkanlarından yararlanabilirsiniz. en uygun fiyatlarla marangozlu, ambalajlı ve garantili bir şekilde ev eşyalarınızın taşıma ve montaj görevlerini yerine getiriyoruz. tüm çalışanlarımız maske ve eldiven ile korona virüs tedbirlerine uymaktadır. araçlarımız haftanın her günü dezenfekte edilmektedir.

adres: https://www.derinnakliyat.com/hizmet-bolgeleri/beylikduzu-evden-eve-nakliyat

web hosting

hosting; kişi ve organizasyonlara ait web sitelerinin ve sayfalarının kesintisiz bir şekilde internet üzerinde yayınlanmasına olanak tanıyan, güçlü donanım ve yazılımsal web sunucularının birleşimi ile oluşturulmuş bir web sitesi yayınlama hizmetidir.web sayfalarınızı internet ortamında kendi bilgisayarınızda barındıramayacağınıza göre size çok güçlü, yedi gün yirmi dört saat hizmet verebilen ve her türlü yoğunlukta problemsiz web sitenizi hızlı bir şekilde yayınlamaya devam edecek bir bilgisayara ihtiyacınız var demektir. bu bilgisayarlara teknik olarak sunucu denilmekte. bir bütün halinde bakıldığında sizin bilgisayarınızı kapadığınızda sizin için bu hizmeti yapan sunucunun adı web hosting'dir.

https://clouduck.com.tr/index.php

mühendislik bölümleri taban puanları

mühendislik bölümlerinin tamamı sayısal (mf) puan türüyle öğrenci almaktadır.
adli bilişim mühendisliği,ağaç işleri endüstri mühendisliği,balıkçılık teknolojisi mühendisliği,bilgisayar mühendisliği,bilgisayar ve yazılım mühendisliği,bilişim sistemleri mühendisliği,biyomedikal mühendisliği,biyomühendislik,biyosistem mühendisliği,cevher hazırlama mühendisliği,çevre mühendisliği,deniz ulaştırma işletme mühendisliği,deri mühendisliği,elektrik mühendisliği,elektrik-elektronik mühendisliği,elektronik mühendisliği,elektronik ve haberleşme mühendisliği,endüstri mühendisliği,endüstriyel tasarım mühendisliği,endüstri ve sistem mühendisliği,enerji sistemleri mühendisliği,fizik mühendisliği,gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği,gemi makineleri işletme mühendisliği,gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği,genetik ve biyomühendislik,geomatik mühendisliği,gıda mühendisliği,harita mühendisliği,havacılık ve uzay mühendisliği,hidrojeoloji mühendisliği,imalat mühendisliği,inşaat mühendisliği,işletme mühendisliği,jeofizik mühendisliği,jeoloji mühendisliği,kimya mühendisliği,kimya ve süreç mühendisliği gibi birçok mühendislik bölümün taban puanları ve başarı sıralamalarına ulaşabileceğiniz bir sitedir.

https://www.unirotam.com/

temp email

kullanmak istediğimiz bir çok hizmeti kullanmak için e-posta adresimizi vermemiz gereken bir internet dünyasında yaşıyoruz. e-posta adresimizi vermemiz gereken yeri bir dakika düşünmeye başlarsak sosyal medya hesapları, online alışveriş, oyun hesapları ve daha birçok uygulama ve web sitesini rahatlıkla söyleyebiliriz. hatta bir saatliğine kullanacağımız işe yaramaz bir web sitesi bile olabilir ve çoğumuz bilgi vermek istemiyoruz. bu gibi durumlarda geçici e posta adreslerini kullanabiliriz.

https://anonymmail.net

yalova satilik ev

istanbul'a bir feribot uzaklıkta, bursa'yı yanı başınızda konuşlandıran olan minik bir şehirdir yalova. son zamanların en çok gelişen şehirlerinden biri. “aile için her şey” konseptiyle tasarlanan akasya family concept ile hayalinizdeki huzurlu ve modern yaşama kavuşmak istiyorsanız bu tarz bir şehirde yaşam seçmenizi öneririm. yalova candır ya bursa ya bile minibüsle gidebiliyorsun. evleri de çok hoş. bahçeleri ferah ve yeşillikli. iç açan bir havası var. çocukların oyun alanı mevcut. istanbul'a nazaran yaşam standartları daha yüksek.

https://semt77.com/
  • /
  • 22
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 429

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.